Із початком нового 2018 року у сусідній Польщі набирає чинності оновлений порядок оформлення на роботу іноземних громадян. Це стосується заробітчан, котрі прибувають для виконання сезонних робіт, згідно з вказівками Європейської ради і парламенту ЄС. Нововведення стартує одразу з 01 січня наступного року, повідомляють польські урядовці.

В Міністерстві сім’ї, праці та соцзабезпечення Польщі попереджають, значно суворішою політикою стосовно залучення трудових ресурсів на сезонні роботи будуть охоплені найперше аграрні галузі і туристична сфера.

Це означає, що з початком січня країна-сусідка запровадить дозволи на працю сезонного характеру. Тривалість дії такого дозволу – 9 місяців впродовж року. За словами польських урядовців, це має щонайбільше спростити процес офіційного працевлаштування, зокрема й українських громадян, яких в Польщі найбільше. За особливих умов буде можливість роботи на іншому виді робіт в рамках дії дозволу протягом 30 днів.

Для тих українців, які уже сьогодні перебувають на роботі згідно замовлених короткострокових запитів, до завершення поточного року буде чинним т. зв. перехідний порядок – можливість «довикористати» отримані дозволи до відповідної дати у 2018 р.

Прийнято також низку заходів, спрямованих на боротьбу з торгівлею запрошеннями. Польські фірми, не маючи потреби у працівниках, видають запрошення іноземцям, згідно яких ті не починають роботу у вказаного в документів роботодавця, а влаштовуються деінде або прямують далі, до інших країн Європи.

Подекуди ціна таких запрошень сягає понад півтисячі доларів! Заради боротьби з таким проявом, як «торгівля запрошеннями» на роботу, заявки на піврічне працевлаштування будуть ретельніше регламентуватися. Це викликано тим, що цього року до країни в’їхало на півмільйона менше осіб, ніж було видано запрошень. Тож польські урядовці припускають, що ця кількість була використана «на продаж».

Перевірки, здійснені уповноваженими представниками Служби зайнятості, показали, що у більшості випадків, працівники з-за кордону, отримавши запрошення від одних підприємців, не з’являлися на визначене місце роботи, хоча й перетинали кордон. У Підкарпатському воєводстві ця невідповідність склала аж 80%! Це означає, що основний потік заробітчан оминає провінції, рухаючись до великих міст або далі, в інші країни.

Адекватною реакцією польського уряду з нового року стає введення правила – заробітчанин буде зобов’язаний підтвердити початок роботи у «свого» роботодавця (того, котрий власне й видав запрошення).

Вказаний дозвіл на здійснення робіт сезонно, так само як і заявку від роботодавця на працівника, можна буде оформити в Службі зайнятості, представництва якої є в усіх повітах. Розглядатимуть документи в період до тижня, за ускладнених обставин – до 1 місяця.

Відтепер роботодавець буде змушений сплачувати за оформлення заявки на працівника спеціальний збір – 30 злотих (трохи більше 200 грн).

Попри це, польські урядовці надалі стверджують – трудові ресурси з-за кордону нині необхідні Польщі у зв’язку з недостачею на ринку праці. Тому надалі прагнуть спрощувати працевлаштування, зокрема в аграрному секторі, щоб забезпечити трудовими ресурсами новий сільськогосподарський сезон.

Доступні вакансії в Польщі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here