Майже півмільйона українських громадян сплатили внесок на соцстрахування до польського пенсійного фонду. Традиційно саме наші громадяни – найбільша група заробітчан за чисельністю, хто сплачує дані внески в Республіці Польща.

Таку інформацію озвучило «Радіо Польска», посилаючись на дані Закладу соцстрахування. Йдеться про більш як 454000 українських громадян, за яких сплачено внески. Серед 609 тис. іноземців у структурі цих внесків три чверті – від українців (74,5%).

Дані кошти надходять до трьох фондів Республіки Польща: до пенсійного, фонду медичного страхування та фонду, що опікується випадками втрати працезданости.

Зрозуміло, внески на соціальне страхування сплачуються лише за тих працівників, котрі працюють за офіційним оформленням.  Згідно чинного польського законодавства, до них належать: працевлаштування через трудовий договір, а також договори підряду або договори-доручення.

Сплата внесків проводиться за місцем проживання працівників.
Тож за регіональною статистикою, найбільша кількість платників зосереджена у столичній агломерації – 80000 осіб, другу та третю позиції ділять між собою Вроцлав і Ґданськ та задіяні території навколо них – орєінтовно по 30 000.

Зазначимо, при сплаті таких соціальні внесків, заробітчанин здобуває право отримувати пенсію по досягненні пенсійного віку та отримання медичних послуг у Польщі. Це обґрунтовує сплату податків і важливість офіційного працевлаштування. Тим часом, станом на кінець 2018 року кількість українців у Польщі складала 2 млн осіб. Виходить, значна частина з них і досі не є цілком легальними працівниками.

Статистика, яку наводять польські ЗМІ, свідчить: українці працюють нині на кожному п’ятому підприємстві (фірмі, компанії) Польщі. Тобто близько 20% суб’єктів-роботодавців працевлаштовують українців офіційно.

Та не внесками єдиними. Сплата соціального страхування залишається у польському бюджеті, а зарплати значною мірою «перетікають» до України. Як ми повідомляли, упродовж минулого року українці переказали додому майже 11 млрд доларів США. За даними Світового банку обсяги переказів від трудових мігрантів у 2018-му становили аж 14 мільярдів – живі гроші для української економіки.

З огляду на тенденції росту зарплат за кордоном, зокрема і для українських заробітчан, НБУ прогнозує зростання показника переказів до обсягу в 12, 6 млрд. дол. США. Поряд з тим, спостерігається уповільнення трудової міграції, а попит на українських працівників зростає. Це означає, що нові вакансії за кордоном з’являтимуться з вищою зарплатнею, і за бажання отримати роботу буде не важче, ніж у минулі рік чи два.

Тепер Польщі належить конкурувати за українських підлеглих із Словаччиною та Чехією. А українцям варто замислитися над вибором офіційного працевлаштування.

ЗНАЙТИ ОФІЦІЙНУ ВАКАНСІЮ В ПОЛЬЩІ

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here