Уже понад два роки діє безвізовий режим між ЄС та Україною. Для мандрівки українця Європою візи стали необов’язковими, натомість потрібен біометричний паспорт.
Попри полегшення процесу отримання дозволу на в’їзд, наші співгромадяни продовжують часто отримувати на кордонах ЄС відмови. Причиною негативних рішень прикордонників переважно стає відповідність правилам безвізового перетину меж Євросоюзу.

Прикордонники заповнюють бланк, де обов’язково вказують причину заборони. Іноземець же отримує копію цього бланку. Поряд із перекресленим ручкою штампом у паспорті завжди є невелика рукописна позначка.

Не думайте, що та чи інша рукописна літера опинилася там випадково. Кожна літера латинського алфавіту біля відмов отриманих на кордонах, вказують на конкретну причину негативного рішення.

А — Відсутній документ / документи, які необхідні для перетину кордону

В — Фальсифікація документу

C — відсутність дійсної візи чи іншого документу, що дає дозвіл на перебування в Польщі

D — Фальсифікація Візи (іншого документу)

E — Відсутні документи для підтвердження цілі й мети мандрівки

F —Перевищена норма 90 днів у межах 180-денного періоду перебування в країні, яка є членом ЄС.

G — Відсутні достатні засоби для існування в період перебування на території РП

H — іноземець є в інформаційній системі SIS чи національному реєстрі (термін попередньої заборони в’їзду ще не закінчився)

I — загроза для безпеки на території Євросоюзу (громадський порядок, внутрішня безпека, публічне здоров’я чи міжнародні відносини).

Згідно повідомлень Європейської агенції з охорони кордонів, найчастіше українцям надавали відмову в перетинах кордонів з ЄС саме на в’їзді до Польщі. Природно, адже польсько- українські кордони – «брама ЄС», що витримує найпотужніші потоки громадян з України. Слід сказати, траплялися і відмови пасажирам повітряних та морських суден. Таких нараховують десь 4 500 випадків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here