Виховання представників сильного народу починається ще з раннього дитинства. Це можна вважати неписаним правилом, яке не лише підтримує, а й виконує польський уряд. Систему освіти Польщі віднесено до числа найбільш прогресивних і розвинутих, проте найбільше це помітно саме на дитячих садках.

У Польщі використовують Єдину систему дошкільної освіти поширену в Європейському Союзі. Принцип роботи цієї системи – наявність вибору. Якщо мама з татом не хочуть віддавати своє малятко в садок, то можна цього не робити. Попри таку можливість, багато людей у Польщі вирішує, що це ВАЖЛИВО!

По завершенні дошкільного періоду дітки, всі без винятку, повинні відвідати «курси підготовки» (zerówka) перед вступом до школи. «Зерувкою» назвали ці класи не просто так. «Zerówka»  походить від польського слова «Zeró» — в перекладі на Українську означає нуль. Відповідно «Zerówka» така назва. Але тут, дуже по-європейськи, теж є можливість вибору! Відвідування початкових курсів дозволені у навчальних закладах трьох типів: дитячий садок, початкова школа чи «дошкільні пункти».

Система формування освіти Польських дошкільнят добре злагоджена та конкретна.
Першими йдуть яслі – тут малюків можна залишати на повний або неповний робочий день.
Дитячі садки, далі – двотижневі дитсадки. Ще є «мікросадочки»  такі от сімейні варіанти, коли в одній квартирі не більше п’яти-шести дітей. До пшедшколя (дитячих садків) дітей зараховують тільки із трьох років. Установи, що беруть діток взагалі з шести місяців називають żłobek.

А що для іноземців?

Діти іноземних гроадян у Польщі можуть відвідувати дошкільні навчальні заклади на ідентичних умовах, що й діти громадян Польщі.

Приватні дитячі садки

Так само, потрапляння до приватного дитсадка не буде складно зовсім ні для кого. Головне, мати гроші на оплату перебування і виховання вашого маленького європейчика. В таких закладах практикують уроки гри в шахи, англійської та багато інших гуртків.

Державні дитячі садки

З потраплянням до них може бути трішки важче – часто немає місць. Однак тут усе більше залежить від міста, де Ви мешкаєте чи перебуваєте. Примітно, що в муніципальному закладі для дошкільнят перебування безкоштовне тільки до 13 години, за час опісля все одно потрібно доплачувати.

Тут розвивають і водночас розважають дітей. Вихователі урізноманітнюють будні малечі поїздками на різні заходи, влаштовують екскурсії. В кожній групі двадцять п’ять діток, за якими доглядають вихователь і двоє помічниць. Найбільш незвичним для вихідців з України стає харчування. У приміщенні садочку в Польщі вам не знайти їдальні. Їжу просто розігрівають і подають на стіл. Переваг в такому способі надзвичайно багато: передусім, відсутність необхідності наймати кухарів, посудомийок та інший персонал. Безперечним плюсом є безпека – продавати харчування їдальням можуть лише тільки в сертифікованих службах по харчуванні, тому імовірність наявності в їжі шкідливих речовин – мінімальна.

В польських садочках припустиме практично будь-що, головне – не нашкодити здоров’ю. Коли діти не хочуть їсти, їх не змушують, а відпускають гратися. Якщо дитина вже десь перейшла межу порядку, то їй пропонують посидіти на стільці.

Дитячі садочки щоразу завойовують авторитет у батьків. Усі вони дієво допомагають малечі адаптуватися до соціуму, оточуючих умов, плюс неабияк навчають спілкуватися. Уряд Польщі піклується про маленьких мешканців країни. Завдання дошкільної освіти – робити виховання в дошкільних закладах однаково комфортним, радісним і захищеним.

Вакансії в Польщі

Робота в Польщі