Чверть наших співвітчизників, які нині заробляють у сусідній Польщі, уже наступного року імовірно могли би опинитися на заробітках в Німеччині. Такі припущення оприлюднили у Національному Банку Польщі.

Саме на наступний рік заплановано відкрити німецький ринок трудових ресурсів для мешканців з поза меж Європейського союзу. Згідно соціології, близько 25% українців готові змінити країну для роботи на Німеччину.

За даними польського Нацбанку, чисельність трудових мігрантів з України на польських теренах, усереднена впродовж року, складає більше 800 тис. громадян. Переживання Польщі закономірні: упродовж періоду масової міграції українців впродовж останніх 6 років, польська економіка демонструвала ріст на 0,3% – 0,9% кожного року. Потік українських трудових ресурсів дозволив Польщі звести показники безробіття до 5%, а відтак і збільшити пропозицію вакансій всередині країни.

Тим часом, Німеччина згідно змін, прийнятих до трудового та міграційного законодавства,  підготовлює до відкриття власного ринку праці для не-громадян ЄС.

Закон дозволятиме шукати роботу впродовж 180 днів, не вимагатиме обов’язкового знання німецької мови, скоротити час на проходження перевірок і узгодження документів. Роботодавцям же не доведеться виготовляти документ, що засвідчує відсутність підходящих претендентів на вакансію серед громадян Німеччини чи ЄС.

Як ми уже повідомляли раніше, на разі деталі і параметри відкритого ринку праці невідомі. Наскільки великими чи малими будуть квоти на працевлаштування – сьогодні незрозуміло. Але польські аналітики уже озвучують прогнози, що з Польщі до Німеччини можуть переміститися для роботи близько 200 тисяч українських громадян. За даними вітчизняного Мінсоцполітики в Польщі нині працюють близько 2 мільйонів наших громадян.

Вакансії в Німеччині

Вакансії в Польщі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here