На тлі законодавчих змін у Німеччині, де уряд збирається у 2020 році надавати робочі візи не-громадянам Євросоюзу, зрозумілі причини занепокоєння польського уряду з приводу відтоку трудових мігрантів, зокрема з України, до Німеччини.

 

Аргументів на користь зміни країни для заробітчан достатньо – заможна Німеччина нарешті запропонує офіційні умови праці, заробітну плату, щонайменше, вдвічі вищу за польські оплати, стабільні перспективи – щонайменше, на період дії піврічної робочої візи.

Однак, соціологія показує, що заробітчани з-за меж Європейського союзу, українці в тому числі, на разі не планують масово перебиратися до Німеччини для вигіднішого працевлаштування.

Цифри твердять, що сусідня Польща стабільно є найбільш популярною країною для роботи за кордоном серед українців. Про це повідомляє польська преса.

Дані для такого аналізу оприлюднила в доповіді Польсько-Українська господарча палата. Опитування було проведено наприкінці 2018 – початку поточного року серед понад тисячі українців-трудових мігрантів. Близько двох третин українців, які вже були на заробітках за кордоном, прагнуть і далі працювати не на території України, і обирають для цього, здебільшого, сусідню і зрозумілу Польщу.

Сім із десяти опитаних поділилися досвідом в позитивному світлі. Більше половини всіх українських трудових мігрантів нині працевлаштовані саме у польських роботодавців. Німеччину, за підрахунками, наведеними в доповіді, на сьогодні готові обрати тільки ~30% заробітчан.

Тому польських роботодавців заспокоюють: хоч німецькі компанії справді будуть вабити українців вищими зарплатами, велика частина українців і далі продовжуватиме заповнювати саме польські вакансії – як ближчі культурно, географічно і навіть у мовному аспекті. Це підтверджує показник більш як 60% українців, які надають перевагу Польщі як країні для постійної еміграції. У доповіді також йдеться, що сімдесят відсотків українських заробітчан позитивно оцінюють уже наявний досвід заробітків у Польщі, а 22% означили його як відмінний.

Важливою перевагою є і можливість для українців працювати в Польщі офіційно за біометричним паспортом.

Тим часом, дотепер з німецькими заробітками в українців переважно складалося якось «не дуже». Залишитися працювати в країні непросто, мовний бар’єр часто стає на заваді зростанню на роботі чи в отриманні кращих вакансій.

На сьогодні паніка на ринку трудових ресурсів Польщі помітно вгамувалася. Аналіз показує, що замість майже півмільйона заробітчан, чий переїзд на роботу до Німеччини передбачався експертами раніше, сьогодні розглядають можливість змінити країну близько ста тисяч осіб.

Робота в Польщі

Робота в Німеччині

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here