Польські роботодавці повідомляють про проблему із працевлаштуванням молоді в країні. Про це в один голос твердять і структури зайнятості, і поза урядові організації, і навіть портали з пошуку вакансій.

Через це та відчутну еміграцію трудових ресурсів молодого покоління з Польщі на захід, все більше вакансій пропонують студентам, які навчаються в Польщі. Крім того, більш розповсюдженим стає оплачуване стажування.

Та навіть з огляду на це, молодь не поспішає працевлаштовуватися, і польських сусідів це неабияк бентежить.

Одна з провідних компаній Польщі, Work Service, дослідила, що серед найбільш популярних вакансій, пропонованих студентській молоді, виділяється трійка лідерів:

  • Бармени,
  • Хостес, працівники рецепшену («господар залу» у ресторані, готелі),
  • Персонал Call-центрів.

Сфера послуг, що розвивається, потребує кваліфікованого (нехай і без досвіду) персоналу, тим самим і дає можливість молоді заробляти аж до 20 злотих на годину.

Аналізуючи молодіжну зайнятість, у компанії також виявили, що близько шостої частини (16-17%) молодих людей у сусідній країні не перебувають у статусі ані студентів, ані зайнятих осіб.

Попри це, скаржаться експерти, у європейських країнах таке явище не є незвичайним. Статистичні дані з Європи підтверджують: майже п’ять мільйонів молодих європейців дійсно ніде не працюють і не навчаються.

Загалом, цей факт справляє тривожне враження, якщо врахувати прогнозоване на майбутнє десятиліття зменшення кількості працездатного населення до 25 років на півмільйона у самій тільки Польщі.

Україна має угоди про визнання документів про освіту з більшістю країн Європи і світу. Однак підтвердити свій український диплом зокрема на території ЄС для продовження навчання або працевлаштування буває непросто.

Крім того, молоді люди марно сподіваються на визнання диплому: це лише частина справи. Володіння записаним в дипломі фахом ще слід довести – це підтвердження професійної кваліфікації. Це можуть бути певні прописані вимоги до освітнього рівня, а ще – кваліфікаційний тест. Отут і виникають негаразди – переважно, через розбіжності у стандартах.

 

Для уникнення частини проблем, студенти вдаються до навчання за обміном з партнерськими вишами за кордоном. Після семестру або року навчання за кордоном студент отримує і український, і закордонний документ про освіту.

Така практика існує з багатьма європейськими вишами – у Польщі, Німеччині, Франції та ін.

Тим часом, українська молодь дійсно все частіше обирає європейські виші для здобуття освіти. Впродовж кількох останніх років найпопулярнішими серед студентів майбутніх студентів є сусідня Польща, Чехія, Австрія, Німеччина, Франція, Угорщина, Словаччина, Іспанія, з більш віддалених – США й Канада.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here