Через значні черги на польсько-українському кордоні, що затягуються до 10-12 год на ділянці дорогою до Любліна, українські мандрівники все частіше нарікають на польських стражів кордону.

За свідченнями учасників прикордонного руху, 6-10 годин на кордоні вже практично увійшло в норму. Люди навіть бояться припустити, що буде, коли офіційно розпочнеться безвіз…

Пасажири «маринуються» в автобусах більше 10 годин

На проблеми з перетином кордону скаржаться також автобусні компанії-перевізники з України до Європи. Якщо у святковий період пасажирам дійсно доводилося до 16 годин чекати на черзі в автобусах, то теперішні будні майже нічим не поступаються ситуації. Таке тривале чекання виснажує і водіїв, що збільшує ризик ДТП в подальшому русі.

 

Нові правила

Уже більше місяця діють нові правила перетину кордонів з Євросоюзом, що спричиняє подовжену процедуру перевірки документів. Але проблема не лише в цьому.

Почастішали випадки контрабанди, що перетинає кордон в пасажирських та рейсових автобусах. Тож прикордонники змушені шукати не просто цигарки й алкоголь, а й сховки, заборонені предмети та ін.

Хто ж винен?

Також, як зазначають прикордонники, часу більше витрачають на процес висадки пасажирів для огляду багажу і посадки в автобус.

Винними бувають також і самі перевізники, які бажають перетинати кордон у зручний для них час попри значне скупчення транспорту, утворюючи черги, коли інші пункти пропуску здатні пропускати їх швидше.

За підрахунками, у даному напрямку найбільший потік автобусів на добу спостерігається через Гребенне – більше 100 автобусів, Дорогузьк – до 70, Зосин – до 30, а Долгобичів – близько 5.