Ви або ваші рідні чи друзі мешкаєте в Канаді, і вже звикли говорити «у нас в Торонто/Квебеку/Реджині? Тоді до вас із канадійцями йдуть зміни в законах.

Федеральні та провінційні уряди у 2019-му підготували канадцям багато нових правил. На рівні провінцій цього року році з’явилися нові правила, які стосуються штрафів за неуважне водіння, збільшення орендної плати й сексуального домагання на робочому місці.

Зміни по всій Канаді

  1. Батьківська відпустка продовжена за принципом «використовуй або втрачай»

Минулої осені федеральний уряд затвердив нове законодавство, покликане змусити батьків більш рівномірно розподіляти відповідальність за виховання дітей. Завдяки нововведенням, батьки зможуть отримати додаткові 5 тижнів декретної відпустки, проте вихідні повинні бути розділені між двома батьками. Ті, хто оформляє декретну відпустку на 18 місяців, зможуть отримати 8 тижнів додаткової відпустки. Стартувала нова програма в березні. Стати її учасниками можуть традиційні та бісексуальні пари, а також сім’ї з всиновленими дітьми.

An employee holds marijuana in front of a modified Canadian flag with a marijuana leaf while posing in a photo illustration at a dispensary in Ottawa, Ontario, Canada, June 20, 2018. REUTERS/Chris Wattie – RC134964E300
  1. Продаж продуктів з канабісом

Виробництво та продаж продуктів харчування із коноплі, її екстрактів та препаратів із неї буде офіційно дозволено в Канаді з жовтня 2019-го. Зараз уряд проводить консультації з громадськістю щодо продажу та упаковки травко-продуктів. У цих продуктів буде проста упаковка, а також чіткі етикетки зі стандартними символами коноплі та попередженнями щодо шкоди здоров’ю. Стосовно виробництва МОЗ Канади запропонувало ввести суворий контроль. Діятиме заборона виробництва продуктів харчування та продуктів з марихуаною на одному і тому ж підприємстві.

РЕГІОНАЛЬНІ ЗМІНИ

 

Онтаріо – Більш жорсткі штрафи за неуважне водіння.

В Онтаріо зростуть штрафи за неуважне водіння. Порушників чекає штраф 1000$, триденне припинення дії ліцензії та 3 штрафних бали за перше порушення. Водіям-початківцям загрожує 30-тиденне призупинення дії водійських прав за перше порушення, 90 – за друге, повне анулювання у випадку третього порушення.

 

Британська Колумбія – Новий ліміт підвищення орендної плати за житло.

Це означає, що вартість оренди житла може піднятися максимум на 2,5%. Цей крок спрямований на те, щоб «зберегти баланс між наданням допомоги орендаторам і заохоченням людей зберігати свою орендовану власність».

Саскачеван і Альберта – Обов’язкове навчання для дальнобійників

Усіх водіїв вантажних автівок змусять проходити спеціальну підготовку та навчання перед тим, як вони зможуть сісти за руль. Також Саскачеван вводить нові вимоги до підготовки дальнобійників. Водіям у цій провінції тепер необхідно пройти 121-годинне навчання, перед тим, як вони зможуть здати екзамен на отримання ліцензії на перевозку класу 1. Раніше там практично не було правил щодо водіїв вантажівок.

Photo by Jason Payne

Квебек – Трудові норми

Робочі в Квебеку отримають нові пільги завдяки поправкам до законопроекту. Працівники зможуть отримати трьох-денну оплачувану відпустку, якщо будуть безперервно працювати на одну компанію 3 роки. Раніше для такої відпустки потрібно було працювати в одній компанії протягом 5-ти років. Працівники також зможуть відмовитися від понаднормової праці, яка перевищує двох-годинний період. Ще співробітники можуть взяти п’ять вихідних, два з яких будуть оплачені після смерті коханого. Раніше дозволялося брати лише 2 таких вихідних.

Нью-Брансуік – стане безпечніше

Цього року в Нью-Брансуіку вступають у дію законодавчі зміни, спрямовані на боротьбу з насильством і домаганнями на робочому місці. Роботодавці повинні будуть розробити письмовий кодекс практики для запобігнання домаганням на робочому місці.

Нова Шотландія – Гендерна ідентичність в документах

Жителі Нової Шотландії отримають можливість вказувати належність до нейтральної статі (Х) у свідоцтві про народження. Громадяни, які не бажають вказувати статеву належність у документі, можуть цього не робити. Також у провінції цьогоріч вступає у дію система торгівлі квотами на викиди парникових газів. У відповідності до нової програми, яка була затверджена Оттавою в жовтні, Нова Шотландія встановить щорічні обмеження на кількість тонн викидів парникових газів. Через це ціна на бензин виросте на 1 цент за літр.

Ньюфаудленнд і Лабрадор – додаткова відпустка

Жертвам домашнього насильства буде дозволено раз на рік брати 10-денну відпустку – три дні з якої будуть оплачуватись.

Ще будуть зміни в охороні здоров’я штатів. Нововведення дадуть можливість працівникам, які є жертвами насильства, отримати медичну допомогу, відвідувати консультації або шукати житло без втрати зарплатні чи покарання за пропущену роботу.

Також у провінції вступить у дію заборона видалення кігтів у котів. Така заборона вже діє в Новій Шотландії та Британській Колумбії

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here