Австралія надрукувала 46 млн банкнот із одруківкою

Резервний банк Австралії надрукував 46 мільйонів купюр номіналом 50 австралійських доларів. На них виявили одруківку і банку довелося визнати свою помилку та переконувати, що це не повториться. Про це повідомляє The Guardian.

У центральному банку Австрії випустили оновлення своїх 50-ти доларів у жовтні 2018-го. Гроші мають зміни дизайну та нові рівні захисту від підробки. Однак головний сюрприз австралійці виявили тільки після представлення нових купюр — там одрук у мікротексті з цитатою. «Це велика відповідальність (responsibilty, а слід писати «responsibility») тут бути єдиною жінкою, та я прагну підкреслити – необхідно, щоб тут були й інші жінки» — цитують автори дизайну першу жінку-депутатку парламенту Австралії.

Фахівці головного Австралійського банку не заперечували наявність цієї їхньої помилки. Та все ж сукупна вартість нових банкнот сягає 2,3 мільярда австралійських доларів, тож їх відкликати не будуть. У банку пообіцяли надалі друкувати купюри із виправленням у цьому тексті.

А що там у Європі?

До речі, віднедавна у всіх країнах ЄС зупинили випуск однієї зі своїх банкнот. Останні купюри номіналом 500 євро видрукували на початку 2019 року.

Усі країни Єврозони припинили випуск банкнот номіналом в 500 євро. Останніми припинили випуск Німеччина та Австрія. Їм дали можливість поступової відмови, бо саме в них найбільший оборот 500 євро В Євросоюзі дані купюри можна використовувати надалі — вилучати з обігу їх поки не будуть.

500 євро – одна з найбільш платоспроможних банкнот світу. Через це її часто підробляли шахраї та використовували на чорному ринку – зброя, наркотики й інше.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here