Ізраїль не перестає приваблювати на роботу наших заробітчан. І клімат, і рівень життя, і головне – зарплати, яких і близько не заробити в Україні і навіть в Польщі та Чехії.

Чому ж безвізова країна не стала для нас другою Польщею? Однією з основних перепон є оформлення робочої візи. Інколи на це можна витратити і 10 тис. дол.

Українці виїжджають до Ізраїлю по-різному. Наприклад, етнічним євреям, які приїхали з України, знайти роботу в Ізраїлі легко. А ось українцям потрібно пройти низку перевірок, вичекати досить багато часу в аеропорту, на прикордонному контролі. І це – тоді, коли з вашими документами все в порядку. Тож доволі часто задля дозволу тут працювати наші співвітчизники навіть викладають немалу суму – не знаючи, що отримають натомість.

Практично щодня до Тель-Авіву прибуває нова група охочих працювати із нашої країни. Тим часом, Ізраїль на офіційному рівні готовий прийняти близько 20 тисяч будівельників із України. Втім, є й інші квоти: роботу на святій землі пропонують і працівникам багатьох інших сфер. Обмеженням не стає незнання мови, і навіть вік понад 50 років. Тому варто бути обізнаним із порядками в країні, де плануєш заробляти не один місяць.

У цієї країни 8,5 мільйонів населення, з яких на сьогодні приблизно 600 тисяч – українці. Вони буквально прибирають, годують і будують весь Ізраїль.

Львів’янка Мар’яна нещодавно із своїм чоловіком відкрили тут кафе. Хоч її чоловік ізраїльтянин, жінка домагалася права тут легально працювати майже цілий рік. Процедура оформлення її робочої візи була нелегкою. Також недешевими виявились послуги юриста, на якого витратили 10 тисяч доларів.

“Ми чекали 9 місяців, поки закінчаться переговори між юристом і чиновниками. Вони питали про сім’ю, все перевіряли, мільйон питань, купа паперів – дуже важко”, – каже чоловік Мар’яни.

Працівників із України впускають до Ізраїлю вибірково. За двосторонніми угодами держав в Ізраїлі беруть на роботу будівельників. Щороку їх може бути тільки двадцять тисяч, однак не усіх спеціалізацій – опалубників, арматурників, штукатурів, плиточників.

Ізраїльській стороні кандидатури для вибору працівників надає українська служба зайнятості. В Україні для претендентів проводяться професійні іспити. І тільки після додаткової лотереї, коли відсіяли четвертину претендентів, видаються робочі візи. Ще є приватні кадрові агенції, вони також шукають працівників.

Досвід працевлаштування в Ізраїлі свідчить: робота є як для молодих, так і для літніх людей. Вакансії з’являються у багатьох містах, не тільки в Тель-Авіві чи Хайфі. Якщо відчуваєте потяг до великого міста –  вам у Тель-Авів, якщо до гарного – в Ейлат. Здебільшого, зарплата коливається в районі двох тисяч доларів на місяць. Але тут є і декілька нюансів. Посередники часто беруть за свої послуги близько 10 тис. доларів. Тому важливо обирати вакансії без ізраїльських посередників, від роботодавця. Слід бути готовими і до кількості робочого часу: вакансія може передбачати робочий день довжиною 12 годин, і шестиденний робочий тиждень. Однак наші співвітчизники влаштовуються ще й на підробітки: по суботах працюють замість місцевим, яким це забороняє релігія. За це належить надбавка, що вигідно українським заробітчанам.

Хороші перспективи кар’єри в Ізраїлі створені тільки для репатріантів, стверджує мешканка Ізраїлю родом з України. Без єврейського коріння тут навряд отримаєш керівну посаду.

Проте додому такі як вона не поспішають, адже і без керівних посад заробітки тут в рази більші, ніж удома.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here