Медитація  є для багатьох чимось незвичайним, хоча практикувати її варто кожному і регулярно.

Woman practicing yoga at sunrise near the ocean

По-перше, регулярно медитуючи, Ви позбудетеся безсоння. Уявіть – ваше засинання скоротиться до… кількох секунд!

По-друге, Ваш душевний спокій не потривожать навіть серйозні труднощі. При постійних медитаціях Ви завжди зможете впоратися з емоціями.

По-третє, картина життя і Вашого оточення стане більш зрозумілою: Ви зможете точно оцінювати все, що відбувається з Вами та керувати своїм життям впевнено.

Волтер Айзексон, біограф Стіва Джобса, зафіксував шість дієвих етапів медитації від Людини-Ідеї… Послідовність подібна до тієї, якої навчав знаменитий майстер бойових мистецтв Янг Джи Мінг.

  1. Знайдіть тихе усамітнене місце. Сядьте, схрестивши ноги, на пласку подушку, зменшуючи навантаження на спину. Почніть глибоко дихати.
  2. Закрийте очі. Почуйте свій внутрішній монолог. Просто спостерігайте, як свідомість перемикається з однієї думки на іншу – наче мавпа по ліанах. Виконуйте вправу по 5 хв щодня – весь тиждень.
  3. Не заспокоюючи рух думок, навчіться перемикатися з мавпячого на воловий розум – ту його частину, яка мислить повільно і не метушиться. Навчіться чути його, розвивайте здатність мислити спокійно, ґрунтовно, виважено.
  4. Попросіть спокійний розум поволі втихомирювати метушливий. Це вдасться не одразу, проте з практиками прийде впевненість. Ви помітите, що поміркованість у Вас перемагає внутрішніх мавпочок.
  5. Коли «мавпячий розум» притих, концентруйтеся на «воловому». Ваше дихання сповільниться. Відчуйте дотик повітря… на шкірі, а може і рух крові всередині себе. Відкривши очі, ви побачите, що світ інший – це Ви поглянете на нього зміненими очима.
  6. Після такого занурення, щоразу довшого, час наче відмикається, і Ви не відчуєте тривалості, проведеної в медитаціях.

Джобс стверджував, що під час медитації можна відчути найтонші речі стосовно власного я і зв’язку зі світом: «…Загостриться інтуїція, проясниться бачення, ви зможете відчути себе в теперішньому моменті часу – тут і зараз. Ваші думки сповільняться, свідомість розшириться, і ви побачите набагато більше, ніж раніше”.