Щоб працевлаштуватися і працювати у Європі, вам насамперед необхідні конкретні документи, що надають вам право на перебування у тій чи іншій європейській країні упродовж тривалого часу, і – ясна річ – бути офіційно влаштованим на роботу.

З огляду на все це, якщо вам хочеться без проблем та напруження працювати та залишатися в нормальних стосунках з європейською державою, основна рекомендація така: слід обов’язково отримати робочу візу. Практично в кожній країні Європейського союзу надання таких віз передбачене і регламентоване законодавством.

Найбільше робочих віз українцям на сьогодні видають Польща, Чехія та Литва.

Чи потрібен дозвіл на роботу за кордоном

Разом з тим, крім отриманої робочої візи у більшості країн потрібен і дозвіл на роботу. Звичайно, перелік документів для правильного працевлаштування в кожній країні – інший. Зокрема, отримання таких документів доволі часто стає справою доволі непростою і кропіткою, потребуючи чимало часу.

Several customs stamps lying on an open passport

Відмови у видачі візи:

Люди в соцмережах, та й у нашому оточенні часто запитують: чому мені не дають таку візу? Ми дослідили найбільш частих відмов у отриманні робочих віз:

  • Ви не є кваліфікованим працівником. Справа у тому, що досить багато європейських країн досі не дають роботу некваліфікованим робітникам. Тому без диплома вишу шанс потрапити на офіційну роботу за кордоном менший. Не забувайте, це ми зараз про цілком офіційне працевлаштування!
  • Документи, подані вашим роботодавцем до посольської установи, не є достатнім підтвердженням того, що підходящих кандидатур не знайшлося серед громадян країн ЄС.
  • Ваша зарплата (пропонована роботодавцем) «не дотягує» до встановленого мінімуму зарплат для іноземців, встановленого урядом країни Вашого працевлаштування.


Виготовляючи робочу візу, варто також враховувати, що видана робоча віза дозволяє працювати тільки в країні, яка її видала.

Мовний бар’єр на роботі за кордоном.

Це дійсно стає перешкодою у багатьох випадках працевлаштування. Європа – багатомовна, але знання місцевої мови набагато полегшує пошук роботи і підвищує ваші шанси на хорошу вакансію.

Але досить часто трапляються вакансії, де вимоги стосовно володіння мовою відсутні. Це переважно фізичні працівники, персонал клінінгових компаній, будівельники, різнороби… До цього списку нерідко втрапляють і водії-далекобійники. А у них хороші заробітки практично по всій Європі.

Підсумовуючи сказане, зрозуміло – якщо бажаєте полегшити собі процес працевлаштування за кордоном, найкраще скористатися рекомендаціями тих, хто добре знається на цих справах. Агенції з візового супроводу та працевлаштування за кордоном опрацьовують різні проблемні ситуації та можуть роз’яснити, які реальні можливості є у вас. Адже при самостійному зборі чи оформленні документів дуже високий ризик опустити важливі деталі і, як наслідок, втратити шанс на роботу за кордоном, або й отримати незворотні відмови.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here