Для багатьох мешканців України, особливо західних регіонів, дуже актуальним є питання отримання пенсії з-за кордону. Особливо цікавляться нині, як отримати пенсію з Італії. Тому італійське профільне міністерство разом з українським посольством в Італії створили інформаційні матеріали для всіх, кого цікавить італійська пенсія.

Державна пенсійна система в Італії функціонує задля виплат пенсії особам, які досягли відповідного віку (встановленого Законом) та мають певний стаж трудової діяльності, за який сплачено пенсійні внески. Чинний на сьогодні такий вік – це 66 років та 7 міс. Він не залежить від статі (однаково для чоловіків і жінок) і навіть галузі, де працювала особа.

Упродовж минулого, 2017 року завершувався т. зв. «перехідний строк», коли можна було вийти на пенсію з різницею. Якщо державні службовці-жінки та всі чоловіки у державному й приватному секторах повинні були досягти цих самих 66 років 7 місяців, то у секторі самозайнятості жінкам можна було йти на пенсію на півроку раніше, а у приватному секторі пенсіонерками ставали молодші на цілий рік (65 р. 7 міс.).

Якщо ж говорити про наявність страхового стажу, то обов’язкова умова – двадцять років, підтверджені пенсійними відрахуваннями. Слід врахувати, що для накопичення цього стажу європейське законодавство (в т.ч. й Італійське) враховує стаж, якщо ви працювали в іншій країні ЄС.

Якщо особа має підтвердження дотримання обох умов – вік і підтверджений стаж – це дає їй змогу вийти на пенсію за віком. В Італії вихід на пенсію оформлює INPS – національний італійський інститут соцзабезпечення.

Вимоги італійського пенсійного законодавства розповсюджуються також на іноземців, котрі працювали в країні на легальних підставах. До них належать і громадяни країн, що не входять до Євросоюзу, в тому числі й українці.

Зауважте! Можливість оформити пенсійні виплати для українців є – навіть якщо страховий стаж в Італії не досяг двадцяти років. Щоб отримувати італійську пенсію в такому разі, українцям потрібно:
1). Досягти визначеного в Італії пенсійного віку (66 р. 7 міс.).
2). Повернутися до своєї країни.

Є лише одне виключення – оформити пенсію не вийде, якщо іноземець працював на сезонних роботах.

Тим, хто відповідає даним вимогам, слід звертатись до INPS з відповідною заявою на оформлення пенсії. Для цього не потрібно нікуди їхати – онлайн-анкета є на сайті інституту соц.забезпечення. Його адреса – www.inps.it. Документи, що доводять право на отримання пенсії в Італії, слід завірити в консульстві Італії в Україні та надіслати на адресу Інституту INPS. Для підтвердження особи на сайті слід мати електронний код (SPID), особистий ідентифікатор. Якщо такого немає, варто звернутися напряму до італійського консульства у Києві – 044-23-03-109, ел. пошта: сonsolato.kiev@esteri.it. Адреса Посольства у столиці: вул. Ярославів Вал, 23 б.

Для отримання пенсії особі потрібно мати відповідний рахунок в банку. Його можна відкрити в українських банках.

Іноземні громадяни, у тому числі й українці, можуть скористатися допомогою АСLI – італійської Асоціації працівників. Ця організація визнана італійським Міністерством соцполітики й праці. Філія АСLI розташована у Львові (вул. І. Франка 15), приймає громадян по понеділках, вівторках та четвергах з 10 до 17 години.
Контактні дані: 0322 600 781. Електронна пошта: ucraina@patronato.acli.it

Важливо знати!
Згідно чинного пенсійного законодавства України, стаж роботи за кордоном не враховується для призначення українських пенсій. Однак, у майбутніх пенсіонерів є змога добровільно робити внески до системи соціального страхування нашої держави, для отримання права на пенсію в Україні.

Нагадаємо, мінімальна пенсія в Італії ще минулого року перевищила 1500€, і має тенденцію до зростання.

Якщо все вказане вище – про Вас, або Ваших родичів, саме час звертатися по отримання італійської пенсії. Якою б вона не була – це буде хорошим доповненням до пенсійного домашнього гаманця.
________________________________

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here