Робота в Угорщині для українців на сьогодні не є найбільш популярною, однак є люди, яких, в силу різних причин, цікавить саме ця країна. Ми здійснили невеличке дослідження, щоб розповісти вам, як і скільки можна заробляти в сусідній Угорщині.

Слід сказати, що в Угорщині дійсно можна офіційно влаштуватися на роботу, маючи тільки біометричний паспорт. Згідно з роз’ясненнями угорського Міністерства Юстиції, з настанням безвізу у червні цього року українці можуть вільно приїхати до країни, в якій ще з 2016-го діє можливість влаштовуватися на роботу за спрощеною процедурою. Українці тепер цілком офіційно входять до числа тих осіб, яким дозволена така спрощена процедура.

Отож, поговоримо про заробітки в Угорщині.

Говорячи про повний робочий тиждень, повідомляється, що працівники швейного виробництва на місяць в середньому мають зарплату 400-600 євро, однак за умов повного завантаження замовленнями – можуть отримувати від 800 до 1000 євро.

Ті, хто працює фізично на будівництві, заробляють подекуди і до 2 000 євро на місяць, однак, робочий час практично не лімітований. Часто це робота – від виробітку, квадратних метрів та ін. Це підходить далеко не всім, адже потрібні не тільки кваліфікація і досвід, а й неабияка фізична витривалість. Арматурники, бетонники, плиточники, працюючи багато, але на «хороших умовах» отримують 2000-2500 євро щомісяця.

Продавцям у крамницях при 6-годинних змінах сплачують близько 500 євро на місяць.

Знаючи угорську мову, вчитель англійської мови може підробляти на приватних уроках. Заняття тривалістю 2 год тричі на тиждень принесуть додаткові 150-170 євро.

Жінок також запрошують нянею в нічний час – якщо батьки працюють вночі. Кожна така «зміна» оцінюється в 15-16 євро, але триває до 15 год.

Заробітчанам також пропонують роботу на виробництві. Зручні умови, позмінна праця, а зарплатня – залежно від роду виробництва чи складності виконуваної роботи.

Знову ж, знаючи угорську мову (додаткове знання мов вітається) – можна влаштуватися в офісі як представник, офіс-менеджер, працівник ресепшену. Ставка таких працівників – близько 500 євро на місяць, додатково – премії за якісну роботу.

Крім постійних робіт «на повний час», можна знайти практично погодинні заробітки. У приватних осіб користуються попитом робітники садівництва/городництва або ж прибиральники. Запрошують також помічниць для здійснення покупок та допомоги по господарству вдома – за тих же 16 євро/зміна, приблизно двічі на тиждень.

За роботу тривалістю до 4 годин можливо заробити близько 30 євро. Це означає близько 7 євро на годину. А якщо Ви влаштуєтеся у кількох «приватників» подібним чином, за тиждень можна орієнтувати свою працю на заробіток близько 150 і більше євро, і це – за неповний день. Основне, що потрібно в такій роботі – уміння організувати свій час і гнучкість у роботі.