Готівка чи картка?

Ви взагалі не зобов’язані мати готівку – європейці давно звикли до електронних розрахунків і здебільшого користуються платіжними картками.

А вже на картці потрібно мати кошти чи кредитний ліміт.

 

Скільки грошей має бути з собою?

Українці, котрі раніше вчащали до Європи, звикли до думки, що на кордоні обов’язково мати по 50 євро на кожен день мандрівки. Ця думка – хибна. «Норми» різні для різних країн і часто є меншою за 50 євро, а іноді перевищує цю цифру.

Перелік для розрахунку коштів на перебування є на сайті Єврокомісії, з яким і звіряються прикордонники. Переглянути таблицю можна і ТУТ.

До речі, за підсумками першого місяця грузинського безвізу не було жодної відмови з причини нестачі коштів.

Як довести наявність грошей на картці?

Доводити наявність необхідних грошей на картці починайте з демонстрації самої картки (карток). Зазвичай, цього вистачає.

Наявність чеків, довідок про зарплату, рух коштів, виписок з банку і т.п. тепер не є обов’язковою вимогою, і без цих «папірців» Вам не можуть відмовити у в’їзді до ЄС, тим паче, якщо ви підтверджуєте наявність коштів альтернативним способом.

Для цього підійде чек з банкомату у прикордонному пункті, де видно баланс по карті, або баланс, вказаний через Інтернет-банкінг або смс-банкінг.

Чек із банкомата можна взяти з собою – також перед самим прибуттям на кордон. Однак експерти і досвід інших країн хором твердять про те, що оця звичка у вас скоро зникне.

Бо безвіз – це зручно!