Досвід Грузії – це тішить!

Тепер прикордонники матимуть менше підстав розвернути українців на кордоні.

Приклад Грузії свідчить, що це – дійсно мізерний відсоток, такий собі природний рівень відмов. Адже за місяць безвізу серед 11700 громадян Грузії відмову на кордоні отримали… аж 26 осіб. Уявіть лише: відмови з безвізом – 0,2% проти 12% (!) відмов ще у візових центрах.

Експерти переконують: ця тенденція збережеться і в Україні.

Бути чесним мандрівником

Візова історія поступиться історії Ваших подорожей.

Ваша поведінка на кордоні насамперед має бути СПОКІЙНОЮ та ПЕРЕКОНЛИВОЮ. Всі варіанти подорожей чи туризму – дозволені, тому спокійно можете розповідати прикордоннику про планований маршрут. А головне – правду!

На кордоні разом з біометричним паспортом у Вас можуть запитати про:

  1. Мету візиту і її обґрунтування;
  2. Вашу фінансову спроможність.
  3. Страхівка. Хоча в прикордонному Кодексі цього пункту немає, краще оформити поліс перед поїздкою і мати її при собі.

Якщо Ви спокійно та вичерпно поясните мету та очікуваний маршрут поїздки, не будете плутатися у фактах, будете відкритим у спілкуванні – у прикордонника не буде причини не пропустити Вас.

На кордоні запитують про зворотній квиток та мету поїздки. Побачивши у Вас чистий біометричний паспорт, прикордонник попросить уточнюючі документи – зворотні квитки, бронь готелю (вистачить роздруківки чи навіть емейлу-підтвердження на телефоні чи планшеті). Однак і готель не є обов’язковим. Якщо прямуєте до друзів чи родичів – нехай надішлють Вам на пошту свої дані та контакти, і будуть готові підтвердити своє запрошення, якщо прикордонник зв’яжеться з ними.

Пам’ятайте! Перебування у готелі, наметі, у друзів чи родичів та навіть переїзди автомобілем цілком легальні. Про це можна і треба говорити на кордоні, головне щоб це була правда.

А про що вже точно можна забути, так це про «офіційні візові» запрошення з печатками від різних установ і органів. У них більше нема потреби. Такий документ стане у пригоді, якщо в ньому зазначено, що приймаюча сторона забезпечує всі Ваші видатки протягом перебування в Європі.

Як доводити власну фінансову спроможність для подорожей Європою – читайте у наступній публікації «Скільки треба грошей і як довести їх наявність».