Збираючись у подорож Європою за безвізом, Вам слід невідкладно вивчити його 2 головних правила:

Правило №1.
Перебування – 90 днів в періоді 180 днів.

Правило №2.
Із безвізом в Європі працювати ЗАБОРОНЕНО. Взагалі!

Порушення кожного з цих призведе до депортації та заборони на в’їзд до ЄС.

Як залишатися в ЄС довше, ніж 90 днів, і легально?

Для тривалого перебування в Європі Вам необхідно відкрити довгострокову національну візу країни, де Ви плануєте бути: це може бути національна віза – робоча або студентська. Постійне перебування в країні можливе із посвідкою на проживання. Довгострокове перебувати в країні дозволяє, приміром, Карта поляка. До таких можуть належати і карта тимчасового, постійного побуту (як у Польщі) чи дозвіл на перебування довготермінового резидента ЄС.

Лайфхак:
Слід сказати, що «коридори» національних віз та шенгенських не накладаються: «закінчився» безвіз – відкрийте національну візу однієї з країн ЄС і вирушайте до неї.

Ще лайфхак: Як «подовжити» безвіз?
Так як до українського безвізу долучилися країни і поза Шенгенською зоною, можливим є скористатися із чинних міграційних правил і цих країн.
Так, поки ще не-шенгенські країни – Хорватія, Болгарія, Румунія і Кіпр – дозволяють українцям перебування 90 днів на території своєї країни, і це додатково до шенгенських 90 днів. Виходить, українець може помандрувати на 90 днів до Румунії, на наступних 90 днів переміститися до Болгарії, відвідати Кіпр або Хорватію (теж по 90 днів), і ще до 90 днів залишатися в шенгенських країнах Європи.

Виходить, так мандрувати Європою можна цілий рік! Одначе, при бажанні скористатися з цієї, не забороненої законом, можливості, не забувайте: робота без візи все одно ПОЗА ЗАКОНОМ!

Якщо хочете заробляти без зайвих клопотів, відкрийте робочу візу!