А ви знали, що працюючи в Італії офіційно ви маєте право на отримання італійської пенсії? Адже можливість отримувати таку пенсію справді існує. У цьому матеріалі поговоримо про умови та правила отримання пенсії від Італійської держави для іноземних заробітчан.

Отож, які категорії заробітчан мають право на пенсію?

  1. Пенсія, нарахована на підставі контрибутів. Якщо ви сплачували контрибути (внески в податкову для всього працевлаштованого населення Італії) з 1996 року, то ви маєте право на пенсію, навіть якщо сплачували їх менше 5 років. Якщо ж почали сплачувати пізніще 1996 року, то ви можете отримати пенсію тільки якщо сплачували контрибути понад 5 років. На жаль, за новими законами це не розповсюджується на тих заробітчан, що повернулися на батьківщину.
  2. Пенсія по непрацездатності чи інвалідності. Її можуть отримати власники постійної посвідки на проживання, які мешкають в Італії 6 і більше років.
  3. Робітники, що залишилися вІталії мають право навиплату пенсії з контрибутів, або на соціальну допомогу.

У випадку смерті на робочому місці вашого родича віком до 65 років, вам не виплатять додаткових компенсацій, а тільки його пенсію за контрибутами. Якщо ж працівник загинув на роботі у віці 65+ років, то його родичі мають право на компенсацію згідно з Італійським законодавством.

Тож працюйте офіційно та відкривайте для себе нові можливості.