Продовжуємо нашу публікацію про навчання для українців у Європі. На черзі ще низка країн Євросоюзу, куди їдуть на навчання українські вступники. Цього разу перемістимося картою ЄС трохи східніше та місцями північніше.
Що і як з навчанням у цих країнах – читайте далі…

 

Чехія
У державних вишах тут не стягують плату за навчання, яке проходить чеською мовою. А ось студенти англомовних програм у Чехії повинні платити до 1000 євро за кожен семестр навчання. Ця сума може коливатися в залежності від ступеню освітніх послуг та обраної спеціальності. Однак, і це ще не все – чеські виші вимагають близько 20 євро за реєстрацію.

Греція

У цій країні плату за навчання з іноземців з-за меж Європейського Союзу беруть лише деякі із державних вишів. Це поширюється на навчальні програми як бакалаврів, так і магістрів. Якщо ви потрапили на такий випадок, то навчання коштуватиме близько 1600 євро за рік. Хоч така цифра не здається більшості українців малою, в поєднанні з низькими витратами на житло і харчування, освіта в Греції – один з найоптимальніших варіантів поміж інших країн ЄС.

Фінляндія

Плату за навчання для студентів з-поза ЄС у Фінляндії ввели на початку 2017-го. Із цього моменту ціни на навчання для іноземців тут важко назвати лояльними: перша вища освіта англійською вартуватиме для студентів з-за меж ЄС від 4 000 до 20 000 євро. Це нововведення не зачепить бакалаврів чи магістрів, які вступали до 2017-го.

Якщо ж абітурієнт не хоче платити шалені гроші за фінське навчання англійською – є вихід! Зверніть увагу на навчальні програми шведською та фінською мовами, вони залишились безкоштовними, так як аспірантура університетів Фінляндії.

Австрія
Для іноземних вступників із країн, що не входять до ЄС, навчання у Австрійському виші коштуватиме близько 1500 євро за рік. Також тут є плата за перевищення передбачених термінів навчання. Якщо студент через неуспішність чи з інших причин перевищує термін більш, ніж на два семестри, то за кожен наступний він буде платити близько 360 євро. Також у цій країні для студентів обов’язкове страхування від нещасних випадків, за яке слід сплачувати 20 євро на півроку.

Норвегія
Ця північна країна одна з небагатьох держав світу, яка дає можливість тримати вищу освіту будь-кому безкоштовно. Проте, тут також є свої «Але!», які все псують. По-перше, тут обов’язковим є реєстраційний внесок у свій ВНЗ, розмір якого коливається між 300 і 600 євро за семестр. Ці кошти не зникають у бюрократичній машині, а йдуть одразу на організацію харчування студентів, забезпечення спортивних секцій, проведення мовних курсів і будь-які інші потреби студентів.
Другим гучним «Але!» є життя в Норвегії, яке обходиться чи не найдорожче в ЄС.

Хто пропустив частину 1, читайте її ТУТ:
Освіта в Європі. Ціни навчання у ВНЗ Євросоюзу (ч.1).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here