Добрі новини для українських заробітчан! Їх тепер ще більше чекають у Чехії.
Уряд Чеської республіки розширив щорічні квоти на прийом працівників з України – і відтепер це більше, ніж у два рази. Відтак, наразі чеський ринок праці готовий прийняти для роботи не 19,600, а цілих сорок тис. чоловік!

Таку інформацію вчора, третього червня, озвучив Томаш Петржичек, очільник чеського МЗС, за даними публікації РадіоПрага.

– Так, йдеться саме про збільшення вдвічі числа дозволів на працю для українців, – зазначив міністр. З такою пропозицією МЗС звернулося до уряду Чеської республіки, який підтримав дану позицію одразу в ході свого засідання у понеділок, третього червня.

Тепер конкретно.
Мова – про збільшення чисельності квот стосовно подвоєного до 40 тис. числа заявок, що надходять від українців до львівського Консульства Чехії. Дозволи на працю видаються за умовами, на яких діє особливий режим для працівників з України, котрі мають певний рівень кваліфікації. Схожий спеціальний порядок також було прийнято для спеціалістів у галузях сільського господарства, а також харчопромисловості.

Міністерство закордонних справ Чехії і раніше наголошувало урядові на проблему дефіциту на ринку праці, і вбачало вирішення у збільшенні дозволів на працевлаштування у форматі т.зв. проекту «Україна». Кількість дозволів для українців на рівні 18-19 тисяч у міністерстві вважали недостатньою.

 

 

Ще однією незручністю був час, впродовж якого заявник-українець мусив чекати на рішення по робочій карті. Це – аж 80 днів, майже цілий квартал. За цей період кожний п’ятий пошукач відмовлявся від рішення поїхати на роботу в Чехію. Згідно відомостей, які надає Економічна палата, подаючи заявку з метою працевлаштування до чеського консульства у Львові, середньостатистичний заробітчанин повинен очікувати більше 100 днів.

 

В свою чергу, міністерство праці Чеської Республіки повідомляє, що працевлаштування в державі надано 121086 громадянам України. Все свідчить, що українські заробітчани – важливий трудовий ресурс для Чехії. Адже українські заробітчани переважають на ринку праці в Чехії – наших у країні орієнтовно на 20 процентів більше, ніж іноземних громадян.

Дивитися актуальні вакансії в Чехії

Встигніть замовити свою вакансію у Чехії зараз!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here