Що старший працівник, то краще – напевно, так вважають у Німеччині. Так, адже переважно молодий працівник, котрий має менш як три роки стажу, отримує 22-23 тис. євро на рік, а працівники після 50 років, аж у 1,56 – 5,68 (!) разів більше!

Проаналізувавши статистичні дані майже 30 тисяч працівників у Німеччині, спеціалізований портал з питань працевлаштування дослідив доходи громадян, яким за п’ятдесят.

До аналізу було залучено дані як звичайних працівників, управлінців та керівників. Найвищі річні зарплати виявлено, звісно ж, у керівництва – в середньому, 125 тис. євро. Серед них найменший річний дохід у керівників у виробництві – 90-100 тис. євро, далі – керівники ІТ компаній (113 тис. євро), директори з продажу чи збуту (121 тис. євро).

Цінні висококваліфіковані працівники (найперше, юристи) отримують близько 86 тис. євро на рік. Управлінці, які працюють з клієнтами, можуть заробити 85 тисяч євро на рік, інженери в сфері збуту – на тисячу менше.

Лікарська платня дещо поступається менеджерській – 80,7 тис. євро. Нагадуємо, це – у лікарів, старших за 50 років. Їх ровесники-фінансисти отримують 76 тис. євро/рік.

Не маючи вищої освіти, в Німеччині можна заробляти трішки більше половини від доходів дипломованого фахівця: 36,5 тисяч замість 62 тисяч євро. Наявність керівної посади означає, що ця платня зростає майже вдвічі.

У Німеччині створено низку умов для того, щоб і старші за 50 років люди могли знайти для себе роботу. Персонал у сфері послуг – від клінінгових до громадського харчування чи торгівлі, а навіть в офісах отримує до 30 тисяч євро на рік. Різноробам дістається найменша річна платня – 25 тис. євро.

То скільки ж заробляють німці за життя?

На момент оформлення на пенсію, середньостатистичний німець має 37 років трудового стажу. Скільки заробляють німці, залежить від рівня освіти і фаху працівника, місць роботи і займаних посад.

Інтернет порталу Gehalt.de вдалося дослідити майже десять тисяч справ із даними заробітних плат німецьких працівників, що були працевлаштовані у різних сферах та працювали за різним фахом. Таким чином, аналітики порахували, скільки заробляє впродовж життя пересічний громадянин Німеччини.

На цей показник істотно впливає рівень освіти – йдеться в висновках дослідження. Закономірно, було доведено: магістри заробляють більше за бакалаврів. Хоча різниця неістотна, але вона є: маючи повну освіту за фахом, приміром, повара, такий спеціаліст заробить близько 1,31 мільйони євро за життя. Його помічник, який не завершив навчання, зможе заробити до 1,2 млн євро.

Про роль сфери роботи і професії говорять інші цифри. У банківській сфері досі можна заробляти більше, ніж в ІТ. Якщо дипломований магістр банківської справи за життя отримає близько 3,139 млн євро, то маючи такий же рівень освіти програміста, німець сумарно заробить 2,874 млн євро.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here