Більше двох третин з числа нелегалів, яких вислали із республіки Чехія впродовж 2018 року виявилися українськими громадянами. Чеські видання оприлюднили таку статистику, посилаючись на дані звіту, який подало чеське Міністерство внутрішніх справ у звіті перед урядом.

 

“Минулоріч чеська поліція зі справ іноземних громадян провела затримання 4992 нелегалів-мігрантів – це на 254 особи переважає підсумок 2017 року” – вказано у відомостях звіту.

У матеріалах також зазначили, що найбільше число затриманих іноземних громадян, а саме 4653 людини, не порушували правила в’їзду, проте із низки причин здійснили порушення строків перебування, передбачених у країні.

Найбільше у минулорічному списку затриманих нелегалів виявилися українцями – 1470 громадян. За статистикою, вихідців інших країн затримували менше. Кількість нелегалів, яких затримано у 2018-му з молдовським паспортом – 567, далі в “рейтингу” йдуть в’єтнамці – 312. Затримували також російських громадян – їх нарахували 273, а порушників з узбецьким паспортом– 157.

У даному звіті чеські правоохоронці також порахували неофіційно влаштованих на роботу іноземців, яких було виявлено і вислано з країни. Так, у 2018-му Чехію покинули 3495 іноземців, і це на 384 людини переважає підсумки попереднього, 2017 року.

Назагал правоохоронці депортували із Чехії до своїх країн 5713 порушників міграційного законодавства. Слід констатувати: більше двох третин із них є громадянами України – 3889 осіб. Другі за кількістю – заробітчани із громадянством Молдови – їх додому відправили 900. Важливим уточненням є те, що найчастіше вихідці з Молдови працювали взагалі без дозвільної документації, українці ж переважно мали польські робочі візи, однак вони не дають права працевлаштування на території Чехії.

До слова, впродовж 2018 року чеські поліцейські здійснили затримання 36 осіб, винних у сприянні нелегалам. 28 із них – чеські громадяни. Примітно: аж 26 із них у судовому порядку визнані виннимив організації фіктивних шлюбів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here