Попереду літо, а це означає, що сезон «заробітків» в найближчих країнах Євросоюзу – саме набирає обертів. Крім Польщі, українські заробітчани все частіше обирають недалекі географічно і близькі за розумінням держави ЄС – Чехію, Угорщину, і Литву

 

Map of Estonia, Latvia, Lithuania and Belarus. Detail from the World Atlas. Selective Focus.

Потреба в робочих руках є у всіх цих країнах, однак не всі так раді появі українців на ринку праці.

Через інтенсивне збільшення кількості українських трудових мігрантів у Литві, її уряд прийняв рішення – встановлення квот на кількість іноземних працівників стосовно певних професій. У документі йдеться, що квоти не торкнуться висококваліфікованих фахівців. Встановленням квот та контрольними функціями стосовно їх дотримання буде опікуватися Міністерство соцзахисту і праці.

За словами очільника литовського уряду С.Скверналіса, це заходи запобігання імовірному витісненню із трудового поля литовських громадян мігрантами, які є більш дешевою робочою силою. Найбільшу небезпеку урядовці вбачають у різкому збільшенні на литовських підприємствах українців з фахом водія і будівельника.

 

За даними статистики, упродовж 2017 року Литва надала майже 35 тисяч робочих віз та документів, що дозволяють проживати в країні через роботу. Серед них двадцять тисяч – майже 58% отримали українські громадяни.

 


Чисельність іноземних громадян, які приїхали працювати до Литви, уже вдвічі зросла цього року. Тільки у першому кварталі кількість виданих віз і дозволів на проживання (з метою роботи) становила майже 17 тис.
Такі дані наводить міграційний департамент Литви.

Для порівняння, той же показник 2017 року складав тільки… 7 тисяч! Українці теж звернули більше уваги на Литву – проти минулорічних 3,6 тисяч осіб за І квартал 2017 цього року поїхали заробляти до Литви аж 11,3 тисячі наших.

 

Більше даних стосовно впроваджених обмежень можна буде отримати у жовтні, коли з’являться конкретні показники квотування за професіями.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here