Про неї Ви мало чули. Ви навряд чи бачите фото цієї країни на кожній другій сторінці соцмереж. У цій державі можна забути, що ти платиш комуналку.  Це країна, де тобі не відмовлять у роботі, якщо ти вчишся у сусідній державі. Це Словаччина. А якщо Ви житимете у столиці – Братиславі, то можете вчитися наприклад в Австрії. Отже, що таке Словаччина і як вона смакує у повсякденні.

Перше, що кидається в очі

Не очікуйте значних розмірів території від Словаччини, адже вона набагато менша за Україну. Населення Словаччини – 5,5 млн жителів. У Братиславі проживає близько 500 тис. Столиця, на відміно від столиць інших країн, не кишить густим трафіком та безліччю безліч переполоханих мешканців. Відстань між кінцями міста не дуже велика, що дозволяє добратися до будь якої точки міста за 40-50 хв максимум.

А як щодо мови та жителів?

Словаки привітні та доброзичливі. Завжди добре ставляться до іноземців. А іноземців тут працює багацько: з Греції, Іспанії, Італії й інших країн СНД.

З мовою також не виникне проблем. Державна мова – словацька, проте, кожний словак молодший 30 р. розмовляє англійською. Більшість з їхніх студентів хоча б семестр провели на навчанні за кордоном. Розмовляють тут також чеською, угорською та російською. Сама словацька мова легка і швидко вивчається.

А де саме Братислава?

Братислава – це єдина столиця у світі, що має безпосередній кордон з Австрією та Угорщиною. Якщо Ви захочете податися в подорож, дорога до Відня займе 1 год., до Будапешту – 2-3 год, а за 4 години прибудете до Праги.

Квитки на літаки тут доступні, і можна злітати на вихідні до Берліна, Лондона, Мадрида, Києва та ін.

Де жити?

У більшості випадків квартири здаються з меблями та технікою. Середня вартість 60 кв. м. квартири від 500 до 900 євро. У вартість оренди оплата комунальних послуг вже включена.

Система громадського транспорту добре продумана. Тому можете не хвилюватися, що не доберетесь до роботи.

Можна також і купити квартиру, проте ціна може і шокувати. Середня вартість квартири 60 кв. м. від 120 тис євро.

Робота

Рівень безробіття у Братиславі заздрісний – лише 3-4%. У Словаччині основні великі компанії: IBM, Lenovo, KIA, Jaguar, Volkswagen. У цих компаній постійно відкритий набір працівників з хорошим знанням англійської мови.  Знання словацької допоможе, проте не принципове.

Проте, є одне АЛЕ. Якщо у Вас немає паспорта ЄС, то оформлення на роботу може затягнутися більше ніж на місяць.

Що їдять мешканці Братислави?

Традиційна кухня полюбляє м’ясо і хліб, а найпоширеніша страва – бринзові галушки. Тут Ви можете покуштувати місцеві смачнющі супи, закуски.

Ціни на продукти звісно, вищі ніж в Україні. Але ситуацію суттєво пом’якшують щоденні знижки, і рівень заробітних плат, порівняно з Україною.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here