Уже в 2023 році розширити зону спільної євровалюти на свою територію прагне Хорватія.

Зі столиці Хорватії, Загребу вже спрямовано відповідну заяву, в якій просять включити у європейський механізм курсів валюти і куну, що є хорватською національною грошовою одиницею.

 

Керівництво країни хоче ще навесні 2020-го розпочати дворічний період перевірки — «Механізм валютного курсу ЄС (ERM-2)».

Це одна з обов’язкових умов, яку мають виконати країни-кандидати. За словами експертів, коли 31 жовтня пройде Брекзит, на євро хотітимуть перейти все більше країн Європейського Союзу.

В листі також зазначили шість інших зобов’язань, які Хорватія зобов’язується виконати до літа. Всі вони дотичні до збереження стабільності фінансово-банківської системи, позитивних економічних показників, посилення співробітництва з ЄЦБ і структурних заходів, серед яких поліпшення бізнес-клімату.

Заявку Хорватії мають обговорити 19 міністрів фінансів країн із єврозони. Якщо всі члени зони обігу євро та Європейський центральний банк дадуть «Зелене світло», то Загреб зможе ввести євро уже з 2023 року.

За межами єврозони на даний момент перебувають сім країн ЄС – це сусідні Польща та Угорщина, згадані раніше Хорватія і Болгарія, а також Чехія, Данія і Швеція.

…і добрі новини:
Хорватія збільшує квоти для заробітчан!

До речі, це не єдині новини з Хорватії. Уряд країни прийняв рішення збільшити квоти для працівників з інших країн. У сфері туризму квоти стали більшими на 2 тисячі людей у сфері туризму та на тисячу в будівельному секторі. Про це повідомили Euractiv.

Такий крок керівництво держави зробило у відповідь на прохання роботодавців. Вони попередили, що туристичний сезон може бути зірваним, оскільки в країні відчувається дефіцит робочих рук.

У Хорватії туристична галузь є надважливою, оскільки становить майже 20% ВВП країни.

Без ложки дьогтю не обійшлося. Після такого рішення висловила свою критику Хорватська опозиція. Політики нагадали, що уряд відповідає за десятки тисяч громадян працездатного віку, які щороку виїжджають із Хорватії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here