Дійсно: до 12 років дійсно не беруть відбитки пальців – адже з віком “малюнок” пальців ще зміниться.

Дитячий біометричний діє без відбитків, але з фото. Навіть для новонароджених. Саме цифрова фотографія вноситься на електронний чіп і означає біометрику.

Нагадаємо: біометрику визначають не відбитки пальців, а електронний чіп. Позначка про це є на обкладинці документу (див. фото).

Є чимало випадків, коли відбитки пальців не знімають – через фізичні вади чи проблеми зі здоров’ям, або ж з інших причин.

Крім того, в державній міграційній службі стверджують, що іноземний прикордонник не знатиме, наскільки повні дані Вашої біометрики, адже доступ до зони з відбитками мають лише українські державні установи.

До речі!
Уже 2 роки в Україні фото дітей не вклеюють у батьківський паспорт, а роблять окремий документ для дитини. А ще за рік – з квітня 2018-го – дітей не випускатимуть за кордон без особистого паспорта!

Нотаріальний дозвіл потрібен обов’язково.
Безвіз не змінює вимог чинного українського законодавства. А згідно нього дитина може виїздити за кордон або з обома батьками, або від відсутнього з батьків потрібен нотаріально оформлений дозвіл на такий виїзд.
Ця норма діє не лише в Україні – це загальна практика багатьох країн, спрямована на безпеку маленьких громадян.
Оформити паспорт для дитини може один з батьків – потрібне лише свідоцтво про народження і відповідна заява тільки одного з батьків.

Якщо дитині від 14 до 16 років…

Саме з цією віковою групою виникає найбільше непорозумінь.
У 14 років юні громадяни отримують ID-картку (так тепер виглядає український паспорт). Подача цієї ID-картки для оформлення закордонного біометричного паспорта – обов’язкова.

Усі закордонні паспорти українських громадян до 16 років діють лише 4 роки.
Причина – та ж біометрика: у такому віці дитина за 4 роки може до непізнаваності змінитися на фото.

У 16 – вже краще!

Щойно дитині виповнюється 16, вона має право самостійно подати документи і отримати закордонний паспорт. До того ж, термін його дії – уже 10 років.