Безвізовий режим з ЄС – це тема, яка хвилює сьогодні мало не кожного українця. Проте, дата його прийняття постійно відстрочується, то з однієї, то з іншої причини. ЗМІ, посилаючись на Європейських парламентарів, назвали нову орієнтовану дату – 10-12 червня. Що стало причиною такої відстрочки, та як відбуватиметься процедура, і піде мова у матеріалі.

Хоча французький посол в Україні, Ізабель Дюмон, і заперечує вплив Франції на відстрочку безвізу для українців, її брюссельські колеги підтверджують, що саме з ініціативи Франції процедура затягується. Як виявилось, французи вважають, що безвіз для українців зараз може посприяти перемозі на виборах радикального кандидата у президенти Франції, Марін Ле Пен. Саме тому дата прийняття безвізу перенесена на дату пізнішу за завершення французьких виборів, перший тур яких відбудеться 23 квітня, а другий – 7 травня.

Український ресурс Українська правда опублікував такий календар процедур, що стосуються безвізу:

1) комітет ЄП – 9 березня;

2) пленарне засідання ЄП – 5 квітня;

3) посли ЄС – 26 квітня;

4) Рада ЄС – 11 травня (голосуватиме Рада міністрів закордонних справ, хоча вона є непрофільною);

5) підписання – орієнтовно 15 травня;

6) публікація – орієнтовно 22 травня;

7) початок роботи безвізу – орієнтовно 11 червня.

Що ж, будемо сподіватися, що ця дата справді стане вирішальною для українців і більше ніякі вибори не завадять прийняттю безвізового режиму.