Коли ми говоримо про роботу за кордоном, перш за все зазвичай згадують Польщу. Але нові часи зі своїми змінами завжди приходять, рано чи пізно. Можливо, нещодавно Ви переглядали нашу статтю «ТОП-4 міста Європи з найвищим рівнем життя» (якщо ні, то обов’язково перечитайте). Бажати кращого життя не погано, недобре жити без змін. Адже життя для того і створено, щоб постійно дізнаватись і винаходити щось нове. Це як і туризм по невідомих раніше містах, так і пошуки нового сімейного гнізда, або міста, працюючи у якому можна було б забезпечити спокійне існування своєї сім’ї у ці непрості часи.

Хоча Україна ще не увійшла до складу Євросоюзу, проте деякі зміни, що відбуваються в інших країнах у складі ЄС, можуть бути на руку й українцям. Найближчим часом одна з найрозвиненіших країн Євросоюзу Німеччина планує ввести зміни до працевлаштування а саме спростити його для іноземців із країн, що перебувають поза межами ЄС.

Згідно отриманих даних, іноземці, у тому числі й українці, матимуть право отримати робочу візу терміном на пів року. Після того, як українець отримає таку візу, йому необхідно приїхати до Німеччини й обрати собі роботодавця. Потім разом з роботодавцем потрібно прийти на біржу праці для реєстрації і все Ви повноцінний офіційний працівник.

Через півроку, коли закінчиться термін дії візи, необхідно виїхати з Німеччини. Знову Ви зможете повернутися на роботу через пів року. Такі переїзди компенсуються тим, що зарплата зварювальників, водіїв у Німеччині дуже добре оплачувана і не вимагає високого рівня знання мови.

При внесенні таких змін до працевлаштування багато українців зможуть переїхати на роботу з Польщі до Німеччини. Німецькі роботодавці оплачують працю в 2-3 рази більше ніж поляки (від 1600 євро в місяць).

Тетяна Пашкіна, hr-експерт порталу пошуку вакансій, інформує, що вже зараз німецькі працедавці починають все частіше набирати на роботу українців:

«Якщо раніше, в кращі часи, вакансій з Німеччини у нас було не більше сотні, то зараз їх в кілька разів більше. Цей напрямок ніколи не входив навіть до п’ятірки популярних напрямків для працевлаштування, ЗАРАЗ же Німеччина пересунулася в трійку і наблизилася до Польщі і Чехії»

За версією Віталія Махинько (керівник профспілки «Трудова солідарність») найчастіше українці в Німеччині працюють на виробництві або доглядальницями, будівельниками та ін (у 90% нелегально). При успішній лібералізації іноземці зможуть займати набагато більший спектр професій, навіть такі як лікар, інженер, до того ж легально.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here