В’їжджати до Європи без візи – головний плюс безвізу. Безвіз дає право на перебування на території ЄС до 90 днів. 
Працювати на оплачуваній роботі – ЗАБОРОНЕНО. Навіть якщо це одноразовий контракт чи сезонні роботи на 1-2 місяці – для цього потрібна робоча віза.

Hands with background

Якщо ж Ваша мета – дійсно подорожі, існує безліч європейських волонтерських програм, з якими Ви зможете побачити Європу, ще й отримати досвід, виконуючи певні завдання (але без оплати, виключно як волонтер!).

Майте на увазі – якщо навіть символічні гроші будуть Вам заплачені за роботу – це суперечить чинному міграційному законодавству!

Цікавий момент – самі по собі бізнес-поїздки: для зустрічей з партнерами, переговорів тощо, навіть якщо йдеться про пошук Вами роботи – дозволені, адже вони не є фактичною оплачуваною роботою в ЄС.

Зауважте! Після досягнутих домовленостей про роботу Вам обов’язково слід повернутися додому і приїхати на роботу за отриманою робочою візою в ЄС.

Можливостей легально працювати за робочою візою в Європі все більше, як ми уже писали про Польщу або Чехію. Тому не варто ризикувати, виїжджаючи в безвізовому режимі на нелегальну роботу із купою ризиків.