Після старту безвізового режиму українці зможуть перебувати на території ЄС та Шенгенської зони до 90 днів за кожні півроку. Це, мабуть, єдине, що більшість українців знають достеменно про безвіз.

А ми зібрали у цьому матеріалі найстійкіші стереотипи про безвіз, щоб їх спростувати!

МІФ №1: Все що треба для поїздки – закордонний паспорт

Так дійсно, основний документ – закордонний паспорт. Однак безвіз стосується ВИКЛЮЧНО біометричних паспортів. Саме це – в основі омріяного безвізу! У біометричному документі міститься електронний чіп з усіма необхідними даними про особу власника паспорта. В тому числі – й відбитками пальців.

Перетинаючи кордон за безвізом, Вам необхідно буде мати при собі цілу низку підтверджувальних документів: від від бронювання житла і запрошення – до зворотних квитків.

Дізнатися більше…

Для поїздки в ЄС зі звичайним паспортом Вам знадобиться шенгенська віза.

 МІФ № 2: Безвіз – не треба ні за що платити!

Звісно, виглядає дуже добре можливість зекономити близько 35 євро візового збору.

Тим часом, Єврокомісія розглядає можливість введення плати за приїзд територію Євросоюзу, яким надано безвіз без членства в ЄС.

Орієнтовна сума, про яку йдеться на сьогодні – 5 у.о.

 

МІФ №3: Поїхати можуть ВСІ українці

БЕЗВІЗ – для всіх!

На жаль, мусимо констатувати, що двері до ЄС будуть відкритими дійсно не для всіх. Основні три причини відмов у в’їзді на територію Європейського союзу такі:

– присутність особи у переліку осіб, яким раніше заборонили в’їзд до ЄС;

– відсутність (або не надані документи про наявність) коштів у належній кількості для перебування в ЄС;

– відсутнсть обгрунтування (нездатність пояснити/довести причину) в’їзду до ЄС.

 

МІФ №4: БЕЗВІЗ – відміна всіх кордонів!

З огляду на трагічні події у європейських містах і можливість терористичних загроз, низка країн Європи з міркувань суспільної безпеки повернула контроль за своїми кордонами.

Тож пересуваючись з країни в країну всередині союзу, Вам також доведеться скористатися біометричним паспортом. Будьте до цього готові.

 

МІФ №5: Безвіз – відтепер і назавжди!

По-перше, дата найбільш імовірного старту безвізу для України – 11 червня. Після усіх належних процедур прийняття й затвердження безвізу, рішення набуде чинності через 20 днів після відповідної публікації в офіційному журналі ЄС.

По-друге, механізм зупинки безвізу вже також затверджено. Орієнтовно раз на рік проходитиме перевірка стану безвізу з подальшим звітом. У разі негативних висновків, ЄС залишає за собою право призупинити безвізового режиму.

Інформація була корисною? Діліться новинами про безвіз з друзями!