Серед сучасної української молоді (та й серед її батьків) в останні роки знаходиться все менше бажаючих навчатися в ВНЗ України. І це не дивно, адже українська система освіти серйозно застаріла, навчатися зовсім недешео, та й з українським дипломом далеко не заїдеш. І хоча освітня реформа, ніби як не загорами, турботливі батьки та практична молодь вже подумують про освіту за кордоном. У цьому матеріалі поговоримо про один з найдешевших та найякісніших способів – навчання у Німеччині.

Ще з минулого року навчання у Німеччині для іноземних студентів може бути повністю безкоштовним (якщо ви обираєте державний ВНЗ). Окрім того, існують достатньо високі стипендії, є можливість проживання в кампусі (в окремих випадках теж безкоштовно), допомога з влаштуванням на підробіток.

Ще один вагомий плюс освіти в Німеччині: якщо ви закінчите ВНЗ успішно, то у вас є дуже великі шанси на отримання громадянства. Після навчання студентів працевлаштують та навіть надають п’ятирічну страховку робочого місця(тобто протягом 5 років вас гарантовано не звільнять), причому студент обирає сам із п’яти запропонованих робочих місць.

“А які ж взагалі витрати?”, – спитаєте ви. В основному вам доведеться витратити гроші лише на мовні курси (англійська або німецька мова), квитки на літак та підготовку до спеціального вступного іспиту. Про процес вступу ми поговоримо в одному з наступних матеріалів.

Отож, час подумати, що краще: дорогий український диплом чи абсолютно безкоштовний німецький?..