Статистичні дані, звісно – нудна штука, проте саме вони найшвидше створюють розуміння глобальних процесів. Що ж, тепер погляньмо на успішну Канаду, де у 2016 році відбувся перепис населення. А він показав не тільки кількість населення, але й його структуру та якість. Відповідно до зведених результатів цього перепису, впродовж останнього десятиліття помітне зростання відсотка іммігрантів у складі трудових ресурсів країни. Більш як половина всіх, хто приїхав до країни кленового листка і працює там – мають вищу освіту (бакалаврський ступінь та вище).

Оприлюднені наприкінці листопада офіційні дані свідчать: минулого року іммігранти становили 23,8% трудових ресурсів в Канаді. Це більш як на 21% ніж десять років тому. Разом з тим, вирішуючи проблему із браком кваліфікованих кадрів, Канадському уряду довелося здійснити ряд ґрунтовних змін саме в імміграційній політиці. В результаті чого до імміграційної системи два роки тому внесли комплекс Експрес-Ентрі.

Аналітики радять розглядати ситуацію за регіонами. Станом на минулий рік, іммігранти складали близько половини працівників у регіоні навколо Оттави, а також в Онтаріо й Торонто. Незначне відставання – у Британської Колумбії й Ванкувері. Більш віддалені і дещо менш пристосовані Альберта й Калгарі все одно отримали позначку на рівні третини іммігрантських працівників.

Серед лідерів працевлаштування іммігрантів в Канаді найміцніше закріпилися спеціалісти у секторі охорони здоров’я, соціальної підтримки – більш як два мільйони осіб, абсолютне лідерство.  Друга позиція заслужено належить сектору роздрібних підприємств.

Відомо також, що стабільний активний ріст показує потреба Канади в працівниках у сфері ІТ. Це перспективна і приваблива можливість для іммігрантів з різних країн, у тому числі й України. Зараз тільки 2,1% айтішників в Канаді – немісцеві, але країні потрібно більше таких висококваліфікованих кадрів.

Канадське Статистичне управління дослідило також, що більш як четверо з десяти іммігрантів віком 25-64 роки мають вищу освіту, тоді як самі канадійці не перескочили позначки 25%. Експерти стверджують: для тих, хто прибуває до країни в останні роки, цей показник освіченості перевищує 50%.

Цікавим також є факт, що серед іммігрантів вищою освітою частіше можуть похвалитися саме жінки. Кількість вчених ступенів серед тих, хто іммігрує до країни відносно місцевих вища більш як вдвічі.

Ефективність цієї відносно нової системи – Express Entry – виглядає цілком виправданою і перспективною, зазначають у Канаді. Тож для українців, які хочуть потрапити до Канади, є два висновки – іммігрантів там чекають, а ще більше – кваліфікованих і готових якісно працювати.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here