Часто ми чуємо від знайомих історії про те, як вони успішно виїхали до тої чи іншої країни і працювали там нелегально. Мовляв, і знайти таку роботу простіше, і платять більше, і витрат на працевлаштування менше. Проте, такий, здавалось би “ідеальний” спосіб підзаробити за кордоном має велику кількість мінусів. Працюючи нелегально, ви можете назавжди втратити можливість виїхати ще раз. Отож, поговоримо про те, чим краща легальна робота за нелегальну.

  1. Безпека. Якщо ви працюєте легально, ви можете оформити страховку (яка компенсує витрати за робочі травми), звернутися до суди чи поліції, якщо працедавець повівся недобросовісно, невиплатив грошей чи порушив норми договору.
  2. Думка про “завтра”. Легальна робота – це “плюс” для потенційної постійної еміграції, нелегальна – серйозний мінус.
  3. Достойна оплата. Те, що нелегальна робота оплачується вище – це міф. Насправді на легальній офіційній роботі ви зможете заробити в кілька разів більше.
  4. Повага. Нелегалів не поважають у всьому світі, у той час як на легальній роботі до вас ставитимуться як до цінної робочої одиниці.
  5. Постійність. Якщо ви добре зарекомендуєте себе один раз, то працедавець з радістю надасть вам роботу вдруге, втретє і так далі.

Отож, зважет всі “за” і “проти” і зробіть дійсно правильний вибір…

Zarevo.