Звісно, Україна багата на заклади вищої освіти. Проте, часто молодь мріє про навчання за кордоном. Причини бувають різними: для кого це додатковий досвід у житті, для кого цікава подорож, а для кого наявність можливості отримати диплом, що визнається закордоном.

Сьогодні у Вас є можливість обрати країну для навчання не лише по-дешевше, а й взагалі з безкоштовним навчанням. Під час навчання у деяких ВНЗ Ви не заплатите за курс ні копійки. Єдині Ваші розходи – це внески студентським профспілкам (у середньому 200-300 євро в рік). Ці кошти нараховуються на страховий фонд студента. У вузах Греції, Чехії, Словаччини та Естонії податків немає.

Німеччина

Нещодавно у Німеччині скасували будь-яку оплату навчання для студентів з-за кордону. Однак, не все так просто: Вас очікуватимуть нелегке тестування з високими вимогами до майбутніх спеціалістів. Можна полегшити собі життя. Якщо Ви провчитеся 2 роки у ВНЗ в Україні й приїдете з документом, який це засвідчить, до Німеччини, Вам буде значно простіше потрапити на навчання.

Австрія

Перевагою вступу до австрійських університетів є те, що Вам не доведеться шукати вчителів німецької мови дома. Ви можете поступити сюди без мовного сертифікату. Нещодавно ввели іспити для спеціальностей, на яких студентів вдосталь – природничі, економічні та медичні спеціальності. У деяких ВНЗ необхідно оплатити збір (400-700 євро в рік). Пам’ятайте при виборі навчального закладу, що Віденський університет може обійтись у двічі дорожче.

Швеція

Навчання у Швеції для іноземців безкоштовне. З 2016 року влада скасувала податок з іноземців. Обов’язково для вступу потрібен мовний сертифікат. Якщо Ви правильно сформулюєте свою ціль та мотивацію то зможете уникнути вступних іспитів.

Бонус: навчальні програми доступні швецькою та англійською.

Греція

У Греції недобір студентів з-за кордону. Проте, зверніть увагу на те, що перший рік Вам доведеться вивчати грецьку на парах чи не щодня.

Норвегія

У Норвегії можна пройти за державний кошт програми бакалаврату, магістратури та докторантури у державних ВНЗ. Навчальний курс проводиться на норвезькій. Кожен абітурієнт маж сплатити одноразовий податок у розмірі 30 євро і щороку сплачувати адміністративний податок – 80 євро.

Чехія

Усі, хто знають чеську мову, можуть навчатися тут безкоштовно. Можна навчатися також на англійській мові, але тоді курс навчання коштуватиме 1000 євро в рік. Для вступу потрібно пройти «нострифікацію шкільного сертифікату» (визнання його дійсним), склавши іспити з двох дисциплін (х визначають у місцевих відділах освіти).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here