Долар США – це одна з валют у світі, яку найчастіше використовують. Мабуть у кожній країні сьогодення кожен знає, що таке «бакс», але навряд чи знає, звідки пішло це слово. Мало хто також знає, що розмір доларової банкноти не залежить від її номіналу, а вартість виготовлення однієї такої купюри – 5,7 цента.

Готові прочитати ще цікавенького? Тоді гортайте!

1.Долар друкують з льону і бавовни

Саме з цих матеріалів виготовляють папір (чи то тканину) для друку купюр. Його склад – 25% льону, 75% бавовни і дрібка найдрібніших волокон.

2. Найбільше використовують 1 доларову купюру

ЇЇ оборот у світі складає 50%.

3. Деякі долари скоро вимруть

Купюра номіналом в 2 $ скоро зникне. Востаннє їх роздрукували в 2003 році й потихеньку виводять з ужитку.

4. Одна з найміцніших купюр

Сучасні доларові купюри можуть витримати, не розірвавшись, 4 тисячі згинань.

5. Строк придатності долара

Кожній купюрі встановлюють строк служіння: 100 $ прослужать 5 років, а 20 $ – всього 25 місяців. Справа в тому, що дрібні банкноти частіше переходять з рук у руки, а тому на них йде більше навантаження, що їх і зношує.

6. Назва долара походить від німецького «Taler»

Уперше доларом назвали не валюту США, а шотландську монету, яку використовували з 1567 по 1571 рік. В Америку назву «талер» привезли голландці, яка з часом перетворилась у «долар». Офіційно назву «долар» закріпили в 1794 році.

7. Чому долар назвали «баксом»?

Жаргонізм «бакси» походить від назви шкури оленя (англ. Buck). Ще за часів перших поселень на Новому материку, оленячі шкури були основним предметом торгівлі. Індійці залюбки міняли шкури на «вогняну воду», сіль, патрони та інші товари.

8. Стандарт долара не змінювали з 1929 року

У 1929 році утвердили зовнішній вигляд найвідоміших у світі купюр: на лицевій стороні повинен бути портрет, а на зворотній на вибір: пам’ятники культури, архітектури або ж природи.

9. Жіночий портрет на доларовій банкноті з’явився лише одного разу

У 1886 році на банкноті 1 $ появився портрет Марти Вашингтон. Хоч США і визнає рівноправ’я, проте, поки що жінкам не пощастило потрапити на лицеву сторону доларових банкнот.

10. Найбільший номінал долара – 100 тисяч

Стотисячні банкноти були в обігу до 1969 року, поки президент Річард Ніксон не обмежив можливості друкарського станку, встановивши верхню панку в 100 доларів США. Старі купюри розміром 100 тисяч доларів можна обміняти на діючі, звернувшись до Федеральної резервної системи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here